Skip to main content

Pri vytváraní skvelého domova existuje veľa možností, ale existujú tipy a triky, ktoré vám pomôžu vyťažiť maximum z každej miestnosti v dome.

Viete, čo môže urobiť veľký rozdiel? Trochu farby, pár textúr a trocha osobnosti. Takže bez ďalších okolkov tu je niekoľko jednoduchých tipov:

#1 Premýšľajte o farbe

Áno, veľa ľudí je veľkými fanúšikmi vybielených miestností a neutrálnych farieb interiéru, ale na výrazných farbách je niečo príťažlivé, vďaka čomu máte z miestnosti pocit, akoby práve vyšla z časopisu.

Nájdite farby, ktoré sú pre vás vkusné, a posuňte to na vyššiu úroveň so zahrnutím vlastného osobného štýlu. Od kúpeľne až po obývačku je farba skvelým doplnkom každej miestnosti v dome. Navyše, vďaka tomu bude všetko pôsobiť čerstvo a novo.

#2 Trochu zelene nie je nikdy na škodu

Opýtajte sa ktoréhokoľvek interiérového dizajnéra a povie vám, že jedným z najlepších tipov na skrášlenie miestnosti je pridať kvety a kúsky zelene.

Preneste von dovnútra a vyplňte prázdne zákutia vo svojom dome niekoľkými vnútornými stromami, rastlinami a sezónnymi kyticami. Doprajete každej izbe dizajnový nádych.

# 3 Pridajte textúry

Textílie pomáhajú rozložiť miestnosť a dodávajú zaujímavý vizuálny vnem. Od plošných kobercov až po útulné prikrývky a dokonca aj vankúše. Nie je nič krajšie ako mäkký koberček pod chodidlami alebo pár vankúšov na pohovkách a kreslách v obývačke.

# 4 Minimalizujte neporiadok

Miestnosť nemusí mať renováciu zhora nadol. Niekedy všetko, čo miestnosť potrebuje, je rýchle upratanie, prípadne vrátenie veci na svoje miesto. 

Vďaka neporiadku vyzerá miestnosť väčšia a môže to na vás pôsobiť chaoticky. Pre každú miestnosť vo vašom dome platí, že zbaviť sa nepotrebných vecí, je jedným z najlepších spôsobov, ako vytvoriť jednoduchý a útulný priestor.

#5 V miestnosti používajte doplnky

Experimentujte pridaním doplnkov a dizajnových predmetov do každej miestnosti v dome. Ak sú doplnky umiestnené správne, môžu dom a všetky jeho dizajnové prvky vyzerať súdržne a pospájané. Tu a tam pár drobností dodá miestnosti nádych osobnosti majiteľa domu a pôsobí útulne. Vyplňte prázdne miesta účelným spôsobom alebo si vyberte predmety, ktoré máte radi a prinášajú vám radosť.

# 6 Zaplnte prázdne steny

Ako zaplníte prázdne steny prázdnych miestností? Samozrejme, zavesením zrkadiel. Pretože zrkadlá robia miestnosti väčšie, ľahšie a nekonečne otvorenejšie. Alebo ak zrkadlá nie sú vašou fantáziou, potom je určite cesta zaobstarať si nástenné umenie s viacerými panelmi.