Skip to main content

Viete aká farba je práve in? Smaragdovo zelená. Je to krásny odtieň zelenej – taký, ktorý dopĺňa neutrálne a iné farby a dokáže dodať pocit luxusu a pôvabu každej miestnosti, v ktorej sa nachádza. Aj keď na niekoho môže pôsobiť exoticky. 

A v roku 2022 sa táto farba dostáva do oblasti trendov interiérového dizajnu. 

Odkiaľ sa vzalo pomenovanie?

Smaragdová zelená farba je pomenovaná podľa vzácneho drahokamu, ktorý svoju výraznú farbu získava zo stopového množstva chrómu a vanádu. Niet divu, že táto farba si často nájde cestu do návrhov glam izieb. Smaragdová zelená bola súčasťou aj niekoľkých ikonických momentov v histórii dizajnu.

Éra dizajnu Art Deco

Smaragdová zelená bola výraznou farbou počas hnutia Art Deco. Táto éra dizajnu v štýle Art Deco sa odohrala v 20. rokoch 20. storočia, keď americká ekonomika prekvitala – na oslavu prosperity tej doby sa používali bohaté a jasné farby. Preto tá smaragdová zelená!

Steny s touto farbou pôsobia ako bohaté a živé pozadie. Keďže smaragdová zelená je výrazná farba, môže byť zastrašujúce začleniť ju do výzdoby vášho domova. Vytvorenie smaragdovo zelených farebných schém izieb je však jednoduchšie, než si myslíte! Stačí ich len kombinovať so správnymi kúskami a farbami. A pokiaľ ste tvorivý a odvážny viete túto krásnu farbu zakombinovať aj do detskej izby.

Smaragdovo zelená farba zakomponovaná do detskej izby